Ovulutsioon keskeas 13.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugesin üht teie varasemat vastust ja tekkis oma küsimus. Olen samuti 44 aastane ja spiraal saab 5 aastat täis, peaksin välja võtma. Arst ütles, et selles eas on ovulutsioone harva, näiteks kord aastas. Kuid mul on iga tsükli keskel tõeline ovulutsioonivaevus, eriline tunne munasarjades ja alakehas, isegi suguiha, mida vist iga naine omamoodi teab. Kas see viitab siiski regulaarsele ovulutsioonile või on olemas "tühi" ovulutsioon?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Selge on see, et 44-aastasel naisel on aasta jooksul rohkem anovulatoorseid tsükleid kui näiteks 20-aastase naisel. Menopausi eelsed muutused algavad ühtedel 45-aastaselt , teistel aga alles peale 50 . eluaastat. Kui Te tunnete tsükli keskel ovulatsiooni, tähendab, et tsüklid on ovulatoorsed. Seega vajaksite veel rasestumisvastast kaitset. Kõige sobivam oleks madala doosiga pillid, näiteks Mirelle.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

rasestumine keskeas

Olen 45 a. naine. Aastaid olen kasutanud spiraali, viimased 2 aastat Mirenat. Mirena eemaldati kuna tehti emakakaela konisatsioon. Hetkel kasutan plaastreid. Minu naistearst arvab, et uut spiraali mulle ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Sterilisatsioon oleks Teile parim.
Saate lugeda patsiendi infot ja nõustamisakti:
http://www.fertilitas.ee/docs/steriliseerimine.pdf

Kuigi rasestumise ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi