Ei rasestu. 12.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 30a. Sünnitasin 8a. tagasi ja oli raske sünnitus(valud kestsid 48 t., lootevesi oli roheline ja lapsega oli alguses pahasti). Peale sünnitust paigaldati spiraal (u 2a.) Peale spiraali eemaldamist oli mitu korda emaka pöletik ja munajuhade pöletik. Nüüd juba u 2,5a. ei ole kasutanud mingeid rasestumisvastaseid vahendeid aga rasedaks jäänud pole. Tösisemaid pöletikke ka enam olnud pole.Küsimus selline:kas raske sünnitus ja läbipöetud haigused on mitterasestumise pöhjus? Mis uuringuid oleks vöimalik teha ja kas need on valusad?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Vaja oleks kontrollida laparoskoopiliselt munajuhade läbitavust.Operatsioon tehakse narkoosis,seega Teie valu ei tunne.Edu soovides,Maie Väli