tsüst 11.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et vasakus munasarjas esineb valu mis kandub edasi selga. Algas see eelmise aasta novembris vahetult enne menstruatsiooni. Nüüd vahepealsetel kuudel pole valu eriti tugev olnud, aga see kuu tundub jälle hullem olevat. Novembris käisin valuga arstil kes UH vaatas ja ütles, et vasakus munasarjas on tumedam laik. Tema arvates siis tegemist kas tsüstiga või endometrioosiga. Aga kuna eelmisel kuul tehti mulle IUI eelneva stimulatsiooniga siis ta järeldas, et see võib olla ka üle stimuleerimisest. Mens on reeglina regulaarne, tsükkel kuskil 26-28 päeva. See kuu aga 32 päeva. Sooviks on ka rasestuda mis paraku siiani pole õnnestunud. Siit ka küsimus, et aasta tagasi tehti mulle ka laporoskoopia mille põhjal öeldi, et kõik on korras, et kas on võimalik, et see endometrioos siis tekkis alles nüüd? Või mida teie selle valu põhjuseks arvate olevat? Laparoskoopiale saadeti seetõttu, et pole õnnestunud rasestuda ja enne mensi esineb määrmist kuskil 4-5 päeva. Nüüdseks on see määrimine vähenenud nii koguselt kui ka ajaliselt. Määrib kuskil 1-2 päeva. Hormoon analüüsid ja põletik analüüsid on kõik korras.
Aitäh

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
On raske öelda ,millega on tegu nägemata Teid ja Teie analüüse. Et mõlemal korral on valu tekkinud enne oodatavat menstruatsiooni ja seekord on tegemist tsükli pikenemisega võib valulikkus olla tingitud kollaskehast või kollaskeha tsüstist. Samas ei saa täielikult välistada ka endometrioosi võimalust (kui ultrahelis leid püsib muutumatuna). Kui valu püsib ja põhjus jääb ebaselgeks võib olla vajalik ka uuesti teostada laparoskoopiline operatsioon.
Edu Teile soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

tsüst

Olen 40 a. naine. Hiljuti avastati ultraheli uuringus 5x6 cm tsüst. Kas oleks mõistlikum võtta jälgimisaega, et tsüst iseenest kaoks või ei tohiks enam oodata ja peaks laskma opereerida.

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Kui Teil kaebusi ei ole,võiks pisut oodata.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi