Klamüüdia 09.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on juba pikemat aega probleeme põiega. Urineerimisel valu ei ole, küll aga on 24 h päevas pissihäda (õhtiti läheb asi eriti hulluks). Võtsin Nitrofurantoini, mille vastu mul tekkis allergia ning siis kirjutati mulle Duracefi. Kumbki rohi ei ole aidanud. (muid hädasi ei ole... vahekorra ajal valus ei ole jne)
Kunagi mitu aastat tagsi (~3 aastat vist) diagnoositi mul klamüüdia. (enne diagnoosimist olid need kaebused umbes aasta kuni kaks ja analüüsid ei näidanud midagi... aga arst arvas, et see klamüüdia peitis end) Ravi määrati mitu korda, kuna haigus ei tahtnud kaduda (Kuigi analüüs näitas lõpuks, et enam haigust ei ole, tundus mulle juba sellel ajal siiski, et täielikult seda väljaravitud ei saadud). Partner sai ravi ühe korra. 5 aastat olen olnud ühe partneriga... seega uut nakatumist ei saanu toimuda... (ka partner väidab nii ja ma ei selles kahtle).
Küsimus siis selline, et kas on võimalik, et analüüs näitas et ei ole klamüüdiat enam, aga tegelikult jäi mingi väike bakter ikka alles. Või kas on võimalik, et alles nii pika aja pärast tekivad tüsistused. Ühesõnaga kas minu põiehädade põhjuseks võib olla see vana haigus?
Üldiselt olen igasugu pisikeste nakkuste suhtes väga vastuvõtlik.
Ja kas on mindagi mis võiks siis seda häda leevendada... kuna arsti aja sain ma alles 2.5 nädala pärast. Tänades...

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kroonilise põiepõletiku tekitaja võib olla klamüüdia. Juhul, kui partneri analüüse peale ravi ei kontrollitud või kui analüüs tehti Teile kohe peale ravi lõppu, võib olla võimalik , et tegemist on taas klamüüdiaga. Soovitan uurida nii klamüüdia kui ka ureaplasma suhtes, sest need tekitajad on kõige sagedasemad korduvate urineerimishäirete põhjustajaks. Nitrofurantoin ja Duracef sellisel juhul ei aita, vaja on teist tüüpi antibiootikume. Kas on tehtud ka uriini külvi? Igal juhul on vaja Teid uurida ja ravida, mida kiiremini, seda parem.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Klamüüdia ravi ja eneserahuldamine

Tere. Minul avastati klamüüdia. Kas seda haigust põdedes ja antibiootikumi kuuri ajal on lubatud eneserahuldamine?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Võib küll. Dr Kadastik

Loe edasi

Suguhaigus

Tere!
Eelmise aasta juunis selgus analüüside tulemusena, et mul on klamüüdia. Sain ravi. Kuu aega pärast ravi teostati kordusanalüüsid - kõik oli korras.
Minu küsimus: kas väljaravitud klamüüdia ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus. Peale korralikku antibakteriaalset ravi klamüüdia "ise tekkida" ei saa. Klamüüdia ravi tuleb alati teha koos partneriga ja peale ravi on vajalikud ...

Loe edasi

Klamüüdia..

tervist Dr. Katrin Seemen

Mul oleks selline lihtne küsimus, et kus saaks tallinnas klamüüdia analüüse teha? Seda siis nii mulle, kui ka partnerile.


Kristina

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kõikides naistenõuandlates ja naistearsti või naha-suguhaiguste arsti erakabinettides on võimalik anda klamüüdia analüüsi. Mees saab anda analüüse androloogi, uroloogi või naha-suguhaiguste arsti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi