suguhaigused 08.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on ysna lihtne lugu.Nimelt aasta tagasi sain yhelt partnerilt klamyydia. Kuna kahtlased sümptomid ilmnesid peaaegu et juba järgmisel päeval, läxin kohe arsti juurde ja sain ravi. Ning järelanalyysid olid korras. Nyyd asta hiljem on mul uus partner ja käisin samuti igax juhux kontrollis ära. Tegin nii HIV kui süüfilise jaox vereproovid ja need olid negatiivsed ning naistearsti juures tehtud klamyydia ja gonorröa analüüsid samuti negatiivsed. Nyyd aga esineb mul viimasel ajal pidevalt mingit imelikku sygelust tupe piirkonnas ja ma hakkasin muretsema, et tehti kyll klamydia ja gonorröa analyysid, kuid suguhaiguseid on ju olemas rohkem?!? Kuidas ma nyyd tean kui mul äkki midagi muud kyljes on,äkki trihhomonoos või midagi...ning kui kindel võib yltse olla nende teiste antud analyyside tulemustes+

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tänapäeval tehtavad suguhaiguste analüüsid on kõrge tundlikkusega, see tähendab, et tulemusi võib uskuda. Kindlasti pole mõtet hakata taas gonorröa ja klamüüdia testi tegema. Sügeluse põhjuseks tupes on kõige sagedamini candida (seen), samuti võib kihelust põhjustada trihhomonoos. Soovitan pöörduda arsti poole, siis saab ka kohe vastuse, kas tegemist on tupeseenega.