mures 07.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere, olen 16- aastane tüdruk. mul on olnud menstruatsioon juba aasta aega. vahel on kõikunud kuu aega, 5 päeva, vahel on üldse ära jäänud. siiamaani pole muutunud regulaarseks. on see normaalne? kui pika ajaga ta korrapäraseks muutuks?
tänud...

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
menstruatsioon peab reguleeruma 2 aasta jooksul. Kui ka järgneva aasta jooksul kestavad tsükli kõikumised, pöördu arsti poole.