antidepressandi mõju? 05.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Alates samast kuust poolteist aasta tagasi, kui hakkasin võtma Cipralex'i nimelist antidepressanti, muutus menstruatsiooniveri väga vedelaks (voolab peaaegu nagu vesi) ja samas esineb ka suuri vereklimpe, mille eritumine on väga valulik. Nüüd ei ole ma tablette enam üle nelja kuu kasutanud, kuid vere konsistents on ikka sama. Kas selline muudatus võib olla antidepressantide tõttu? Hormoontablette ei kasuta ja ei soovi ka kasutama hakata.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Cipralex ei põhjusta vere hüübimisomaduste muutust.Edu soovides,Maie Väli