sügelus 05.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
olen 19 aastane neiu. minu probleem on selles, et mul on suurte häbememokkade peal (seespool) selline sügelev väike koht, mis ka veidi punetab. pidevalt ta ei sügele, kuid aegajalt siiski häirib. vahepeal nagu kaoks ära aga siis tuleb tagasi. äkki oskate mulle öelda mis see olla võiks? ise mõtlen, et äkki mingi seen aga ei tea ju kindlalt. mõtlen ka juba mõnda aega arsti juurde minna aga peale eelmist ja ainukest korda ei taha enam eriti minna. oli veidi valus ja ebameeldiv. kasutan ka umbes 1,5 aastat Logest'i pille.
suured tänud juba ette vastuse eest :)

Kaie

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kaie!
Patsienti nägemata ei ole võimalik diagnoose püstitada.
Kindlasti on Teie valik, mida teete ja kuidas valite arsti, kuid olete ju nõus, et teadmatus ja asjatud kannatused on kõige hullemad.
Tegemist võib olla tupeseenepõletiku poolt põhjustatud haavandiga, genitaalherpesinfektsiooni haavandiga, tuleb välistada papillomiviirusest põhjustatud kondülomatoos, ei saa unustada, et süüfilis põhjustab haavandeid, mõelda tuleb ka allergililistele põhjustele, traumadele jpm.
Vaid Teie teate, kas vajate ka HI viiruse uuringuid jne.
Kindlasti saate aru, et kui kaebus ei möödu ~1 nädalaga, on soovitav konsulteerida asjatundjaga.
Soovin Teile jõudu õigete otsuste tegemisel.