kondüloomid 04.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas papiloomviirusest on üldse võimalik kunagi lahti saada või jääb see eluks ajaks külge ja kas tuleb vahekorras olla ainult kondoomiga, et mitte nakatada oma partnerit? Ja kas nakatutakse ainult juhul, kui kondüloom on suguelunditel, või ka siis vere kaudu vahekorras olles?
Kas on tehtud uuringuid, kui suur protsent (emaka)vähi juhtudest on põhjustatud papilloomviirustest?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

1. Tugev organism saab viirusest ise jagu.
2. Kondoom on soovitav.
3. Papilloomiviirus levib vaid sugulisel teel, vere kaudu ei levi.
Veres ei ole viirusi, verest määratakse (harva) vaid antikehi.
4. Kaasaja uuemad uuringud onkoloogias on tõestanud, et emakakaela vähk on põhjustatud vaid kõrge riski papilloomiviirustest!
Soovitan pöörduda papilloomiviiruse tippspetsialisti dr. Airi Põdra poole Tartus.