tere 02.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 15-aastane tüdruk ja mul olid eelmised päevad väga väiksed, peaaegu midagi ei tulnud. nüüd oleks aeg juba uuesti päevadel hakata aga pole veel hakanud. vahekorras pole ma ka olnud. mis mul viga võib olla?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Sellises vanuse võib juhtuda ,et tsükkel ei ole veel korralikult reguleerunud. Samuti võivad esineda tsükli häired stressi, suure füüsilise koormuse , dieedi jne korral. Kui menstruatsiooni kaua aega ei ole olnud , on võimalik, et kui see siis hakkab võib ta olla vererohke ja kesta tavapärasest kauem. Soovitan pöörduda naistearsti poole, et teha ultraheli uuring määramaks emaka limaskesta paksust ja munasarjade kuju ja suurust. Võib olla vajate tsükli toetamiseks ravi.
Tervitades Aire Sekavin