Logestiga kaalutõus :( 30.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Enne olen pidanud beebipillide tarbimise tõttu paksuksminemist kuulujutuks.
Nüüd aga ise hädas.

Tarvitan Logesti ja 1 kuuga on juurde tulnud 5 kg. Ausõna, ei söö rohkem kui enne, pihem hoian end tagasi. Enne olin õgard, kes hoolimata igapäevasest rämpstoidu söömisest grammigi juurde ei võtnud.
Kui tarvitasin Logesti 5 aastat tagasi, sellist asja ei olnud.

Kas pillide tarvitamine mõjutab ainevahetust või kogub vett organismi? Kinnitan veelkord, et ma ei ole rohkem sööma hakanud.

Mida teha - kas lihtsalt nälgida või mis?
Millega kiirendada ainevahetust?
Kas normaalne olukord võib veel taastuda, arvestades seda, et võtan tablette alles esimest kuud?

Äkki aitab, kui tablette vahetada? Proovisin võtta ka Loette´t, kuid need ei sobinud - verejooks ja määrimine kestsid 2 kuud.

Ette tänades,
M.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Logest sisaldab küll hormoone väikeses koguses,seega ei tohiks reeglina kehakaalutõusu anda.Aga iga uue tableti puhul võib patsient reageerida erinevalt teistest.Võib olla proovite Harmonetti või Jeanine,nende ravimite puhul ei ole patsiendid kurtnud kehakaalu tõusu üle. Rääkige sellest oma günekoloogiga.Edu soovides,Maie Väli