paks emakakaela limaskest 29.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Tehti mulle kuu aega tagasi günekoloogilised analüüsid, mis ühtegi põletikku ei näidanud. Kuid jätkuvatest alakõhu ja tugevatest seljavaludest vaevatuna otsustas arst teha ka ultraheli. UH-s sain vastuse, et emakakaela limasekst on väga paks ja kohev. Kui küsisin arstilt, et mis see tähendab, siis sain vastuseks, et seda see tähendabki ja kirjutas välja diclofenaci küünlad ning määras uue UH aja ning saatelehel on diagnoosiks määratud Hepperplasia colli uh.
Oleksin väga tänulik, kui te saaksite mulle seletada, mis see diagnoos tähendab ja millist mõju see planeeritavale rasestumisele võib avaldada.

Ettetänades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Diagnoos on eesti keeles emakakaela hüperplaasia e. paksenemine.Usaldage oma arsti ja tema ravitaktikat.Interneti teel vastajana ei oska ma küll prognoosida Teie rasestumise võimalusi.Edu soovides,Maie Väli