müoomioperatsioon 29.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mind ootab ees operatsioon,kus eemaldatakse suur müoomisõlm koos emakaga.On võimalus jätta alles väike osa emaka kehast,nii et "päevade" ajal oleks vähene määriv voolus.Kui oluline see edaspidist elu ja tervist arvestades oleks?Olen 36-aastane.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kui sõlmede paiknevus on selline, et on võimalik teha emaka kõrge amputatsioon, siis miks mitte seda teha. Teile jäävad alles vähese verega menstruatsioonid. Kui te ei soovi enam menstrueerida või kui on muutusi emakakaelas, siis soovitaks ikkagi eemaldada kogu emakas. Dr Kadastik