õrn valu alakõhus 29.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul nagu otseselt mure ei ole, aga otsustasin lihtsalt targemate käest küsida. Nimelt mul on juba mingi paar nädalat alakõhus selline õrnalt tundeandev tunne. Valu see ei ole, aga meenutab seda, kui päevad hakkavad. Hakkas see umbes nädal enne päevade algust, siis aga tulid päevad ära, küll hästi lühikesed (nii 2,5 päeva) ja nüüd nädal paar päeva hiljem on ikka veel nagu tunda. Ei tea, kas see võiks olla näiteks mingist põletikust? Urineerimisel ega vahekorras olles valus ei ole. Samas nagu ei häiri ka, aga lihtsalt tahaks teada, et kas ka väike tavalisest erinev tunne alakõhus pikemat aega peaks mind pikapeale muretsema panema? Suguhaigus see nüüd kohe kindlasti ei ole. Ise korraks mõtlesin, et ega see rasedus ei saaks olla? Päevad olid kuidagi kahtlaselt verevaesed. Aga arsti juurde tahtsin niisama iga-aastasele kontrollimisele minna juba eelmisel kuul, aga öeldi, et helistage veebruaris uuesti, et äkki siis märtsiks saab.
Aitäh Teile vastamast ja edu edaspidiks teiste probleemide lahendamisel!
Kati

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kati!
Kui Teie elukvaliteet on häiritud, pöörduge ikka plaanilises korras naistearstile. Iga-aastasel kontrollil on olulised onkoanalüüsid emaka kaelalt ja emaka kaela kanalist ning klamüdioosile (ja gonorröale). Kui need on korras, saate rahuneda.