midimeid pillid ja ´määrib 28.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleem järgmine, Olen võtnud beebipille üle aasta ja päevad on olnud korrapärased. Päevad olid ära ja hakkasin pille(ühtegi päeva pole unustanud pille võta,seega vahele pole jäänud) võtma jõutsin pillide võta nädal ja 2 päeva, kui hakkas määrima ja üsna palju, nüüd on juba 5 päeva,pille olen edasi võtnud. Rasendus testi tegin ja see näitas negatiivset vastust. Kas teguvõib olla mingi põletikuga?

aitäh!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Veritsus pillide võtmise ajal on üks võimalikest pillide kõrvaltoimetest, tekib sagedamini just madaladoosiliste pillide korral. Suure tõenäosusega pole tegemist põletikuga. Võtke pille skeemi järgi edasi ja jätkake ilma pausita järgmise pilli karbiga. Veritsus lõpeb iseenesest aja jooksul. Soovitan 2 nädala pärast pausi mitte teha, sest vastasel juhul tekib taas uus veritsus.