tere 24.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mul oli 10 päeva peale menstruatsiooni lõppu väike verejooks.Kas see on normaalne. Muidu on tupes ja selle ümbruses mingid kahtlased valusähvatused. Suguelu ma alustanud ei ole, kuid kas mul on põhjust nenede valuhoogude(ebamugavus tunne ja valu) pärast muretseda või võib see ka närvidest olla?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Menstruatsiooni lõppemise järel esinevat vereeritust võib põhjustada hormonaalselt aktiivne kollaskeha tsüst.Tavaliselt imendub see ise ära 1-2 m.tsükli jooksul ja reeglina ravi ei vaja.Need kahtlased valusähvatused võivad olla tingitud ovulatsioonist.Ka see on füsioloogiline ilming,mis ei vaja ravi.Edu soovides,Maie Väli