pruunikas voolus enne mensest 23.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Septembris või oktoobris 2003a sai Harmonet tabletid ära vahetatud Minulet tablettide vastu, kuna mitu kuud oli enne päevade algust nädal aega pruunika vooluse eritumine. Harmonet tablette sai võetud 2a ja 9 kuud. Arsti sõnul olid vanad tabletid nõrgaks jäänud.
Nüüd jaanuaris 2004a uute tablettidega sama lugu. Kas need Minuleti tabletid tuleks jälle millegi muu vastu vahetada või võib olla midagi muud viga?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Te ei kasuta juurde teisi ravimeid, Teie elutempo on tavapärane ja kasutate tablette vastavalt instruktsioonile võib olla vajalik vahetada pillid selliste vastu, kus gestageen ei ole sama nagu Harmonetil, Minuletil . Näiteks võite proovida Merciloni või Marveloni või Jeanine tablette. Loomulikult tuleks enne pillide vahetamist olla kindel, et ei esine põletikku.
Tervitades Aire Sekavin