bakter tupes 23.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
tahaksin teada, mida tähendab täpselt soolebakteri sattumine tuppe. Kas soolebakter on seenbakterile sarnaselt midagi, mis on organismis juba olemas, või peaksin ma seda peale selle tupest välja ravimist veel eraldi ravima. Praegu võtan antibiootikume, kuid ravi alustamisega tekkisid esile juba varemgi olnud hädad, õhtune sügelus,ka päraku piirkonnas ja voolus.
Kuna mul on olnud mitmeid kordi nii candida kui ka bakteriaalne vaginoos, tahaksin ka teada, kuidas on kõige lihtsam endale selgeks teha, millega on parasjagu tegu ja kas peaksin alustama selle ravimist või ootama kuni mulle määratud 7-päevane antibiootikumide kuur on lõppenud.
Teis ette tänades,
tudeng Tallinast

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kirjast selgub, et ilmselt näitas emakakaelast võetud külv enterobakterite kasvu. See tähendab, et organismi normaalsesse mikrofloorasse kuuluv bakter on põletikutekitajaks emakakaelas ja tupes. Sellisel korral tuleb teha ravikuur antibiootikumidega. Kui Teil on sage probleem kandidoos, siis peaks koos antibiootikumidega võtma ka seenevastast rohtu. Kui Teil on kodus seenevastaseid tupekuule, hakake neid praegu kasutama.
Kuidas teha vahet kandidoosi ja vaginoosi vahel? Kandidoosile on iseloomulik rohke valge tükiline voolus, kihelus tupes ja välisgenitaalide piirkonnas. Bakteriaalse vaginoosi korral on voolus piimjas valge, halvalõhnaline, kihelust ei ole.