pillide mittesobivus? 23.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minul on järgmine mure- 3 kuud tagasi sai vahetatud rasestumisvastased tabletid Jeanine (tekkis määrimine tsükli keskel) uute tablettide vastu (Diane). Kuni tänaseni oli kõik korras- ei mingit vahemäärimist ega muud. Kuid täna on tekkinud vähene määrimine, kuigi lehelt on võtta veel 3 tabletti. Kõik pillid on korralikult võetud, oksendanud ega kõhulahtisust pole ka olnud. Teisi ravimeid pole kasutanud (troksevasiini määrisin ühele sinikale 3X, aga see ei tohiks ju mõjuda?). Arsti juures käisin kuu aega tagasi ja siis olid analüüsid korras, kuskilt ei valuta, aga tunne on, et nagu hakkavad päevad. Kas need tabletid jälle ei sobi ja kas nende kaitse ikka toimib? Kas peaksin peale tabletivaba perioodi alustama uuesti Dianega või minema arsti juurde ja paluma uusi pille?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Antibeebipille määratakse fenotüübi järgi, vastunäidustuste ja näidustuste järgi.
1. Tavaline olukord: jätkake pille skeemi 21+7 järgi.
2. Hirmu korral võite teha rasedustesti enne järgmis lehe alustamist.
3. Kui probleem kordub 2-4 tabletilehe korral, võib arutada uusi valikuid.
4. Pille ei saa paluda, õige on kirjeldada oma kaebusi.