valu kõhus 22.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!!
Mul on selline mure, et mul viimasel ajal olnud kahtlased valud alakõhus-eriti paremal nurgas, aga ka vasakul. See paneb mind mõtlema, et äkki on tegu munasarjadega? Või pimesool? Samuti on mul gaasid, mis mind tavaliselt eriti ei vaeva. Väike palavik on samuti, kuid see on minu puhul normaalne.
Mõelnud olen ka raseduse peale, kuid olen korralikult tablette võtnud ja nüüd-tabletivabal perioodil-oli vereeritus nagu tavaliselt. Ja vahekorras olin viimati enne tavletivaba perioodi. Ja rasedatel ikka üldjuhul munasarjad ei valuta, vaid emakas?
Tuli veidi segane jutt küll, aga äkki oskate öelda, millest see võib olla?
Ette tänades,
Merle

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Merle! Kirjeldatud vaevuste järji ei ole siin küll tegemist seesmiste suguelundite põletikuga.Pigem on tegemist ärritatud jämesoole sündroomiga.Kui vevused püsivad,pöörduge palun oma perearsti poole.Edu soovides,Maie Väli