rasedusest 22.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
tahan head nõu .minu mehe õde tahab väga last. aga mure on selles et ta ei jää. jumal tänatud ....ma ei taha õel olla aga tal oli lapsena südames auk .ja teda opereeriti 15 aastaselt. liiga hilja . (tema ajus ei ole päris korras)teie kui arst saate kindlasti aru. kas ta tohib ültse sünnitada . naiste arst ütles et võib.aga kuidas ta tervis vastu peab,kas ohtu ei ole . kas ta suudab sünnitusega hakkama saada.see on isegi tervele naisele küllalt väsitav.(minul on kolm last). seega tean mis on rasedus ja sünnitus. aga olen mehe õe pärast väga mures. ta küsib minu käest küsimusi raseduse kohta aga mina olen terve. seega ma ei tea mis ohud võivad tal olla. ma loodan et saite kirjast aru. ja oskate nõu anda. tänan teid ette ,et vastate. mures jaanika.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Jaanika! Ma saan väga hästi aru Teie murest sugulase pärast,aga paraku on see nii,et igal naisel on õigus ise otsustada oma tuleviku üle.Muidu võib ta Teid jääda süüdistama sündimata lapse pärast.Kõike ilusat soovides,Maie Väli