temp ja test 20.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Kas basaaltemperatuuri mõõtmisel temperatuuri järsk tõus peaks reeglina olema samal päeval ovulatsiooni testi testjoone kontrolljoonega ühetugevuseks või tugevamaks minemisega? Olen mõõtnud mõlemit veidi alla 2-e kuu ja justkui ovulatsiooni test näitab testjoone tugevnemist mõned päevad enne basaaltemperatuuri tõusu. Kas nii peabki olema (sest ovul. testil on ka kirjutatud, et pärast testjoone tugevnemist saabub rasestumiseks sobiv aeg alles 2-3 päeva pärast)? Seega, kas kõige õigem päev on siis see sama päev mil basaaltemperatuur tõuseb järsult ja samas on mõned päevad möödunud ovul. testi testjoone tugevnemisest??

Lisaks veel --> olen 28. Jätsin üle poole aasta tagasi ära Logestid (et rasestuda, tablette võtsin järjest ligi 7 aastat). Esimene pool aastat kõikus tsükkel väga (28 - 56 päeva), nüüd lõpus on mitu korda jäänud stabiilselt 38 päevaga piirduvaks. Kas see on normaalne -- kas osadel võibki nii pikk tsükkli pikkus olla? (ka enne tablette oli tsükkel ebastabiilne).

Ette tänades, Ronny

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Ronny!
1. Tõenäoliseks ovulatsiooniks loetakse enne basaaltemperatuuri tõusu olevat kõige madalama temperatuuriga päeva.
Kui basaaltemperatuur tõuseb ja jääb püsima, ei ole rasestumine teoreetiliselt võimalik, ovulatsioon on toimunud ning munarakk hävib ~24 (48) tunni jooksul.
2. Normaalsed ja efektiivsed m.tsüklid on 21-35 päeva.
Muud variandid vajavad uuringuid ja ravi, kui soovite rasestuda.
Pöörduge plaanilises korras naistearstile. Lugege m.tsüklite pikkused viimase aasta jooksul.
Naistearst G.Litter