ei saa pissida ja tsüst põies 17.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

juba terve nädala näen õudset vaeva sellega, et pissida. suure vaevaga saan pissida alles siis, kui põis on täiesti täis. käisin naistearsti juures, tema ütles, et tupes on bakterid ja andis tabletid, mida tuppe panna (seen ei ole, herpes ka mitte), nüüd olen kolm päeva pannud (kolm on veel ees), aga ei miskit, kuskil valus ei ole, tupe ümbruses ja sealt natuke ees- ja tagapool natuke pakitseb (ei saa öelda, et just kipitab või sügeleb), aga PISSIDA EI SAA. Siis käisin perearsti juures, tema vaatas ultraheliga ja ütles, et põies on tsüst ja sellepärast ei saa, arvasin, et sellega on lahendus leitud. perearst saatis mind uuesti naistearsti juurede, kes vaatas ka ultraheliga ja ütles, et tsüst küll, aga sellises kohas, kus ta pissimist takistada ei saa... ring täis. ta ütles veel, et tsüst peaks tavaliselt kaduma, kui päevad tulevad (st kui nad läbi on), nüüd siis ootan, aga pissida ikkagi ei saa... veel ütles ta, et see võib ka närvidest ja mõtlemisest tulla, et kui endale sisendad, et ei saa, siis ei saagi. selle teadmisega ei oska küll midagi peale hakata. elan väljaspool eestit ja olen oma arstidega muidu väga rahul, aga hetkel üpris nõutu.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Kui on tsüst põies, siis peaks hoopis uroloogi juurde minema. Kui teil on urineerimise takistus, minge uroloogile. Kui tsüst on munasarjas ja teil uroloog ei leia midagi, siis peab tsüsti opereerima . Võib tõesti olle sellest takistus. Oleneb muidugio tsüsti suurusest ja lokalisatsioonist. Dr Kadastik