Tere 17.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nimelt selline küsimus, kas on võimalik ravida emakakaela põletikku ka looduslikumal moel?
Olen lugenud et saialille tampooniga leevendab, kuid kas on sellel mõtet?
Ei sooviks eriti antibiootikume jälle võtma hakata, see kurnab ka teisi organeid.
Ettetänades vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Emakaela põletikku ravitakse tupekuulikestega (või ka tupekreemidega). Antibiootikumidega tupekuulikesi on Eestis saadaval 2-3 erinevat tüüpi.
Tampoonidega ravi jääb vene aega, kui valitses teadmiste ja ravimite defitsiit. Tupe mikrofloora rikkumine kahjustab tupe pH tasakaalu.
Emakakaela mitte suguhaigustest põhjustatud põletikke suukaudsete preparaatidega ei ole alust ravida.
Kõige looduslikum ravi on olla vahekorras 1 terve partneriga ja vältida sugulisel teel levivaid haigusi.