abordijärgne periood 14.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

04.12. tehti mulle abort. Põhjus- peetunud rasedus. Arst selgitas, et kuu aja vältel ( kuni esimese abordijärgse menstruatsioonini ) pole suguühendus lubatud. Tunnistan pattu- kolme nädala möödudes ei pidanud vastu ning olin abikaasaga vaginaalses suguühenduses ( mees kasutas preservatiivi ). Nüüd on mure- senini pole menstruatsioon alanud. Mis võib olla põhjuseks ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Mina ja enamik arste arenenud riikides arvab, et suguelu keelamine on inimõiguste rikkumine. Küll aga peaks kasutama kondoomi võimaliku infektsiooni ja soovimatu raseduse tõttu. Te olete toiminud õigesti.
Kuna abordioperatsiooni järgselt esineb sageli ka m.tsükli häireid, siiis tuleb pöörduda naistearstile, kui menstruatsioon ei ole alanud kuni 6 nädala pärast.
Reserveerige plaaniline aeg naistearstile ja tehke pöördumise päeva hommikusest uriinist rasedustest.