Minulette 12.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Võtsin aastaid Minulette. Nahk muutus järjest hullemaks, käisin abi otsimas allergoloogilt. Ükski ravim ei aidanud. Tegin siis ise järelduse, et see on tingitud Minulette'ist. Lõpetasin pillide tarvitamise ning nahk paranes paari kuuga täielikult. Nüüd on aasta möödas ja üritasin uuesti Minulette'i võtta ( tsükkel läks täiesti paigast) ja kohe tekkis uuesti tugev lööve. Samas ei hoiatanud ei naistearst ega allergoloog mind selle ravimi eest. Siit ka küsimus: kas ja kuivõrd on uuritud hormoonpreparaatide mõju nahale? Muid probleeme nahag ei ole olnud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Allergilisi nahalööbeid pillidest esineb üliharva. Reaktsioon võib olla nii östrogeense kui gestageense toimeaine suhtes. Võimalik, et teist tüüpi pillid ei põhjusta nahanähtusi, seega võiks proovida pille vahetada.
K.Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Mure

Minul on selline küsimus, et ma ei teagi täpselt, kelle poole tuleb pöörduda. Nimelt peale sünnitust, mis oli 4 aastat tagasi, ei taha ma suguelu elada. Tean, et asi ei ole mehes, kuid see ei saa ju ka ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Sinu huvi puudus suguelu vastu võib olla seotud pillide võtmisega (see on üks pillide võimalikest kõrvaltoimetest). Üleminek väiksema hormoonisisaldusega pillidele sageli siiski probleemi ei lahenda. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi