Vähene vereeritus? 11.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Öelge palun kas on normaalne kui tsükkel on vähese vereeritusega? Olen Kristelja 21a vana. Kui mul mestruatsioon algas 13a oli mu vereeritus piisavalt suur. Kestsid kuus päeva. Kuid nüüd aasta tagasi hakkas mul olema väga väikse vereeritusega menstruatsioon. Kasutan kõige õhemaid sidemeid. Tampoonid ei tule kõne allagi kuna mul ei tule nii palju verd, et neid kasutada. Päevad kestavad 5 päeva. Esimesel päeval tuleb normaalselt (natuke verd ja siis suurte tükkidena limaskest ma lausa ehmusin ära)ja teistel päevadel
rohkem määrib pruunikat, mis läheb heledamaks ja kaob. Kas mul tasub mures olla? Tsükkel on viimasel ajal natuke kõikuma hakanud. Tsükkel on 28päeva

Kristel

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Kristel! Momendil muretsete pisut palju vähese menstruaalvere hulga üle.Ka m.tsükli kõikumine paar päeva on normi variant. Edu soovides,Maie Väli