Külastus naistearstile 09.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus, et ma lähen esimest korda naistearsti juurde. Kontrolli. Mida seal minuga tehakse? Mul on seksuaalpartner ja ma sooviksin hakata pille kasutama. Ning tahaksin retsepti. Mida ma peaksin külastusele kaasa võtma?
Ette tänades,
Pille

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Pille!
Esimesel naistearsti külastusel, kui pöördud sooviga pille kasutama
hakata, siis günekoloogilist läbivaatust tegema ei pea. Saad siis informatsiooni pillide kasutamise kohta ja retsepti. Kui soovid , siis teeb arst ka esimese günekoloogilise läbivaatuse. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ja haigekassa kaart ja muidugi tuleb hirmutunne maha jätta!
K.Seemen