Rasedusega seotud mure 09.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen raseduse esimeses trimestris ( 9ndas rasedusnädalas) ja mul
on üks mure. Nimelt täielikult lõikunud (ja nüüd juba lõplikult igemest välja tulnud) ülemine parem tarkusehammas põhjustab mulle piinavat valu (ta ärritab ja hõõrub põse sisekülge) ja suurt ebamugavust söömisel.
Sellega seose on mul küsimus - kas tohib selle hamba tuimestusega välja tõmmata (kas see kahjustab kuidagi minu rasedust)?

Ette tänades

Mery

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Mery
Raseduse ajal võib teha ka tuimestavat süsti. Pead arstile kindlasti ütlema, et oled II kuud rase.
K.Seemen