läbivaatus 07.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 21 aastane ja pole veel vahekorras olnud. Kas sellisel juhul saab teha günekoloogilist läbivaatust. Tunnen aeg-ajalt alakõhus(munajuhade kohal) valulikke torkeid?

Ette tänades,

Liis

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Liis,
günekoloogilist läbivaatust saab teha pärasoole kaudu, ultraheli uuringut saab teha nii kõhu anduriga kui ka pärasoole kaudu.
K.Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Günekoloogiline läbivaatus

Tere.

Kas ja millistel näidustusel tehakse suguelu mitte elanud neiule günekoloogilist läbivaatust? Ning kui seda tehakse, kas see erineb läbivaatusest, mida tehakse sellele, kes on juba suguelu ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Suguelu mitteelanud neiule tehakse läbivaatus reeglina siis,kui neiul on selleks mingi vajadus ( soov).Günekoloogiliste peeglitega ei vaadata,kontrollitakse väliste suguelundite ehitust ja kas ei ...

Loe edasi

günekoloogiline läbivaatus

tere! mind huvitab, kuidas mõjutab günekoloogilist läbivaatust asjaolu, et ma ei ole vahekorras olnud? kas sel juhul tehakse midagi teisiti kui ülejäänud naiste puhul?

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Jah,vaginaalset vaatamist e.günekoloogiliste peeglitega tupekaudset läbivaatust ei tehta.Sisemiste suguelundite kontrolliks ei vii günekoloog sõrme tuppe vaid pärasoolde ja ultraheliuuringul on andur ...

Loe edasi

naistearsti vastuvõtt

tere,
kui vastuvõtule aega kirja panna, kas peab arvestama ka menstruatsiooniga, et see ei satuks vastuvõtupäevale? tegemist oleks mu esimese visiidiga ja kas on äkki parem, kui päevi pole?
tänan ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Esimene günekoloogiline läbivaatus võiks võimaluse korral olla tõesti tsükli keskpaigas. Mure korral pöörduga aga kohe esimesel võimalusel, ka siis kui Teil on menses.
Tervitades Aire ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi