valulik suguühe 07.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
kõigepealt tänan, et on olemas selline koht, kuhu võin anonüümselt oma piinliku küsimuse püstitada ja saada professionaalset abi.
küsimus nimelt järgmine: laps on 5 aastane ning peale sünnitust on vahekord olnud valulik. hiljem olen teada saanud, et see aeg kui imetasin last, võis valulikkus tulla sellest. kuid juba nüüd ei toida ma last juba ammu rinnaga. kuna mees on teadlik, et mul on vahekorra ajal valus, oleme kasutanud muid meetodeid ja võtteid ning vältinud sisse panemist. kuid millest see võib tulla? on see psühholoogiline probleem või haiguslik?
lisaks võin mainida, et algselt oli valus sisse panemine, nüüd aga tunnen, et valus on kui mehe suguti läheb sügavale ja valus on iga poosiga, kui suguti on ikka täis mahus sees.
selline mure mul...

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Ennast naistearstile tutvustades oleks oluline vanus.
Tore, et tunnustate meie tasuta missioonitööd (oma laste, pere, kodu ja vaba aja arvelt) , omamoodi. Soovitused:
-pöörduge plaanilises korras naistearstile
-järgmisena seksuaalnõustajale, kes töötavad nii Tallinnas kui Tartus, et selguksid peenise penetratsiooniga (sissepanemisega) seotud probleemid
-vajate koolitust ja nõustamist reaalselt, virtuaalselt ei ole abistamine võimalik