erinevad põletikud 06.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on väga suur mure. Hädad algasid mul juba juulikuust, nimelt tekkis peale vahekorda alati väga ebaameeldiv kipitav ja põletav tunne, mis mõnikord kestis isegi üle poole tunni. Läksin arstile, mingeid analüüse ta ei teinud ja arvas, et mul on tupepõletik, tegin ravi läbi, aga mingeid muutusi ei olnud. Otsustasin teise arsti juurde minna, seal võeti üks proov ja tuli välja, et mul on emakakaelapõletik, sain uue ravi, aga põletav tunne ei kadunud. Lõpuks otsustasin, et lähen erakliinikusse, esmalt ütles arst, et mul on emakakaelal haavandid ja analüüsist tuli välja, et ureaplasmas on palju leukotsüüte (mis haigust see tähendab, seda ei öeldud), arst määras mulle ja partnerile antibiootikumikuuri. Tegime mõlemad kuuri läbi, aga mingeid tulemusi ei ole. Kui me partneriga vahekorra ajal kondoomi kasutame või kui ta mulle spermat sisse ei lase, siis põletavat tunnet ei teki või on see üsna nõrk. Äkki te oskate arvata, kas tulitava valu põhjuseks on ikka veel mingi põletik või on põhjuseks haavandid emakakaelal. Või peaksin partneri uuringutele saatma?
Teid ette tänades Liisi (20)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui preservatiiv põletiku eest kaitseb, siis on ikkagi tegemist partneri sugutrakti põletikuga. Suunake ta meestearsti vastuvõtule. Kindlasti peaks siin tegema korrektse suguhaiguste uuringu ja ka sperma analüüsi põletiku suhtes välistamaks eesnäärme põletiku.
Samaaegselt peaks günekoloog tegelema ka teie tupe põletikuga. Edu võib saavutada vaid mõlema partneri üheaegse ja korraliku raviga.
Edu soovides
Margus Punab
meestearst