probleem jeanine pillide ja vereeritusega 06.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere

mul on selline mure et kui lõpetasin eelmise pillilehe söömise, tuli verd või õigemini määris juba sama päeva õhtul st neljapäeval. seejärel oli n-ö "vaikus" ja taaskord tuli verd-määris pühapäeval. ja kõik. ei mingit suuremat vereeritust ega midagi. kartsin igasuguseid asju aga mind rahustati maha ja öeldi et kui üks kord päevad kui sellised ära jäävad ei pruugi tegu olla rasedusega. pealegi olevat jeanine pillide eripäraks see et neil on madal hormoonisisaldus ja võivadki nii teha. ma ei olnud muidu jätnud ühtki pilli vahele, võibolla mõni päev võtnud paar tundi hiljem. oksendanud ka mitte ega rohte tarvitanud(-ainult paar peavalutabletti). võtsin siis taas ühe pillilehe lõpuni, ära ei unustanud, ei oksendanud, ei söönud muid medikamente.....ei määrinud ka. praegu on mul 4. päev ilma pillideta ja määrinud on siiani ainult ühe korra, eile. peale seda on kõik puhas olnud. enne seda sisaldas n-ö argipäevavoolus teatud punakat tooni nii et lootsin et päevad ikka algavad ja kõht valutas ka nii nagu tavaliselt on valutanud. ometigi paistab et ka see kord ei tule mingit suuremat verd ja ma juba kardan. eelmine kord soovitati teha rasedustesti aga seda ma ei teinud.ise olin vist rumal aga nüüd ongi küsimus-millal seda teha tuleks. ja kuidas siis edasi pille võtta jne. kirjelduse põhjal-kui suur on tõenäosus et olen rase?või milles võib olla probleem?olen väääga mures ja oleksin väääääga õnnelik kui vastaksite võimalikult kiiresti.

tervitades,
m.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere M.
Pille kasutades võivad mõnikord menstruatsiooni taolised veritsused ka puududa. Enne uue ravimilehe alustamist on aga vajalik kindlasti teha hommikusest uriinist rasedustest. Seda, kas olete rasestunud näitab Teile rasedustest. Kui menstruatsioonid puuduvad või on määrivad ja see Teid häirib, võiksite vahetada preparaati.
Tervitades Aire Sekavin