Triregol 05.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

mul on järgmine mure. Otsustasin võtta tablette Triregol 2 kuud järjest. Tean, et sellist nippi päevade vahelejätmiseks saab kasutada. Umbes 5 päeva pärast teise ringiga alustamist tekkis väike, aga pidev vereeritus. Üheksandal päeval käisin suure hirmuga kiirabis, kus arst soovitas tablettide võtmise lõpetada. Sain ka teada, et Triregol pole ravim, mida võiks 2 kuud järjest võtta. Kaks päeva pärast tablettide võtmise lõpetamist algas suurenenud vereeritus. Kas need on nüüd need "päris" päevad? Kas ma võin nüüd arvestada sellega, et ca 5 päeva pärast vereeritus lõpeb? Kas selline viga võib tekitada põletiku vms, kuna organism on nüüd täiesti segi paisatud?

Kõike head soovides,
Ketlin

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Ketlin,
Tri-Regoli tablette ei saa tõepoolest selliselt 2 kuud järjest võtta. Kui on soov menstruatsiooni edasi lükata, tuleb pillide lõppedes võtta järgmisest karbist 10 viimast tabletti. Peale pillide võtmise katkestamist tekkivat vereeritust võib arvestada "päevadeks" ja peale 7-päevast pausi alustada uue tsükliga, kuid esimese 2 nädala jooksul tuleb kasutada lisakaitsevahendit(kondoomi).
Peale ebameeldiva pika veritsuse ei põhjusta selline "viga" mingeid ebasoovitavaid toimeid organismile.
K.Seemen