Plaastrid ja minipillid (vanemale naisele?) 04.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist! Kas 37 a. naisele sobiksid rasedusvastased plaastrid, või jäävad nad liiga lahjaks (st. mõeldud ikka jälle noortele) ja võivad tekitada suure tõenäosusega vahemäärimisi? Mul on praegu kahe spiraali vaheline puhkepaus. Kas mulle minipillid sobiksid kui mul on kollaskehahormooni vähesus? Tänan!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Soovitan madaladoosilisi pille või plaastreid, efektiivsuses pole põhjust küll kahelda! Kas eelistada pille või plaastreid, on juba rohkem "maitse" küsimus, mõlemad on väga efektiivsed.
K.Seemen