kas tsüklihäire 03.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere ja head alanud aastat
minul mure järgmine. viimane menses oli 21. dets. 30 .dets. käisin arstil, põhjuseks vooluse ebameeldiv lõhn. arst diagnoosis bakteriaalse vaginoosi ja määras raviks dalacini küünlad, kolmeks õhtuks. arst võttis ka proovi emakakaelalt.
peale arstil käiku hakkas kõht kergelt valutama. tegin ravikuuri ilusti ära aga teisel päeval peale ravi muutus kõhuvalu tugevamaks, peaaegu nagu mensese ajal, ainult et meenutab nagu emaka kokkutõmbeid.( mensese ajal ma seda ei taju.) ja ilmus verekiude sisaldav limane voolus. kõht pidevalt ei valuta, aga see-eest vahel vägagi tugevalt. valule järgneb ports verekiududega limast voolust. lima iseloomult läbipaistev, lõhnatu.
rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta aga arvan, et rase pole, sest viimane menses oli korralik.
mis see võiks olla?
olen vastuse eest väga tänulik

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Pöörduge naistearsti poole. On võimalik, et Teil on emaka põletik. Praeguseks peaksid olema valmis ka Teie emakakaelalt võetud analüüsid.
Tervitades Aire Sekavin