antibeebipillid ja migreen 17.06.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 6 kuud võtnud Harmonet rasestumisvastaseid tablette. Olen 22 aastane ja migreen on mind vaevanud umbes 10 aastat. Viimase poole aasta jooksul on läinud peavalud talumatuks, vahel kestavad mitu päeva. Seostan seda Harmonetiga, sest seal on infolehel vastav hoiatus olemas. Kas tablettide vahetamisest oleks abi või võimendavad kõik antibeebipillid migreeni? Juhul kui vahetada, siis milliseid tablette te soovitaksite?Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Migreeni võib seostada pillide võtmisega. Vahel pille vahetades võib kaebus kaduda, kuid mitte iga kord. Soovitaksin proovida kahefaasilisi preparaate, nende puhul peavalusid esineb vähem, kuid kindlalt teie kohta ma seda lubada ei saaks.