Rindade valulikus 03.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 33 aastane naine, 8a tütre ema. Üks 3-4 aastat on mind rahutuks teinud üks probleem. Täpsemalt 8-11 päeva enne mensest muutuvad valusaks rinnad. Mõnikord vähem, teinekord rohkem. Mõnikord on ka tükid sees. Aasta tagasi käisin ka pilti tegemas, vastuseks öeldi, et ei ole midagi hirmsat ja kirjutati välja rohi "Agucaston". Mida ka võtan. Tekkis küsimused:
1) millest selline rindade valulikus tekkib ?
2) kas on tegemist haigusega või millegi muuga ?
3) kuidas seda ravida saaks?
Ette tänades ja head uut aastat soovides!
Narvast

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Väga paljudel naistel esineb m.tsükli teises faasis rindade valulikku pingsust ja see ei ole mingi haigus.Kui niisugune valulikkus Teie enesetunnet häirib,siis soovitan kasutada sellel perioodil kaaliumirikkaid toiduaineid (rosinad,kõrvitsad,viinamarjad jne.) ja piirata keedusoola sisaldust toidus ning ka joodava vedeliku tarbimist.Agnucaston sobib hästi vaevuste leevendamiseks,aga seda preparaati peaks võtma pikemat aega.Edu soovides,Maie Väli