küsimus määrimise kohta 02.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere ja kõike head uuel aastal!

Olen 22-aastane, sünnitamta, 1,5 aastat kasutanud Jeanine'i tablette. Imelik on see, et vahel harva tekkib enne seda tabletivaba perioodi roosakas voolus, nagu eelmenstruatsioon või midagi sellist. Mis seda võiks põhjustada (sobimatus äkki, kuigi muus mõttes on kõik hästi ja tegemist ju väikese hormoonsisaldusega tablettidega) ja kas sel ajal peaks vahekorra ajal kasutama kondoomi?
Olen kuulnud ka, et osa naisi kaebab selle roosaka/verise vooluse ehk määrimise üle ka siis, kui nad rasedusvastaseid tablette ei võta.
Mis emakaga sel puhul toimub ja mis sellist asja üldse võib põhjustada?

Tänades.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Ilma Teid nägemata ja analüüse tegemata on raske öelda, millega on tegu. Kui olete kasutanud pille vastavalt instruktsioonile , ei ole kasutanud juurde teisi ravimeid, ei ole olnud kõhulahtisust ja oksendamist, on Teil rasedusvastane toime olemas ja lisa kaitsevahendeid ei pea kasutama. Veritsuse võib põhjustada ka infektsioon, seetõttu soovitangi naistearsti konsultatsioni. Kui põletik on välistatud, ultraheli uuringul emaka ja munasarjade kuju ja struktuuron tavapärane, võite kaaluda ka preparaadi vahetamist.
Tervitades Aire Sekavin