arvatavasti seen 29.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mul on siuke mure et voolus on valge ja lõhn ei ole meeldiv ükskõi kkui palju ei peseks.
vanus on 20.vahekorras ei ole olnud.
kas pean minema günekoloogi juurde või saab ilma retseptiravimita hakkama?
kui ja siis msi rohtu küsida apteegist?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Ebameeldiva lõhnaga voolus on iseloomulik bakteriaalsele vaginoosile e. tupe mikrofloora häirele. Raviks on erinevaid preparaate, kuid neid saab retsepti alusel. Abi on ka jogurtiga tupe-tampoonide kasutamisest.
dr.K.Seemen