Kartus 23.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Pöördun Teie poole omamoodi kummalise murega, kuid mis mind juba ammu piinab.
Olen 20 aastane neiu, kes elus käinud günekoloogi juures ÜHE korra. Jah, ma tean, see on lubamatult vähe ja olen ka teadlik, et peaks käima kontrollis vähemalt kaks korda aastas. Aga...
Esimest ja ainukest korda sattusin günekoloogi juurde 16 aastaselt, seoses valudega alakõhus. Varem polnud põhjust arstile minna, kuna ka päevad algasid alles 15 aastaselt. Läksin kohalikku polikliinikusse, naistenõuandlasse. Ei tea, ehk sattusin lihtsalt vale arsti juurde, kuid mõju minule oli kohutav. Kõigepealt sain kergelt öeldes sõimata, et miks ma varem pole käinud, seejärel uuriti täieliku nahhaalsusega minu seksuaalelu kohta ja kuuldes, et mul on aasta jooksul olnud kaks partnerit, tehti viis minutit vihjeid ja peeti loengut, kui hukas on noorsugu. See kõik oli aga köömes läbivaatuse juures. Kuna olin esimest korda, siis suhtleiselt närvis, mistõttu olin ka pinges. Ka selle eest sain kuulda enda aadressil paar ilusat sõna. Ning viimaseks piisaks öeldi mulle, kui kurtsin läbivaatusel valu, et NAISTEL PEABKI VALUS OLEMA, KUIDAS SA KAVATSED PLIKA SÜNNITAMA HAKATA. Sellepeale ronisin vabatahtlikult pukist maha, panin riidesse ja lahkusin. See oli neli aastat tagasi. Ja rohkem ei ole mina suutnud ennast sundida günekoloogi juurde minema. Kuigi tahaksin ennast kontrollida, ei julge enam. Ehk oskate soovitada mõnda günekoloogi, kes minusse kui juba täelikku foobikusse kannatlikult suhtuks ja kelle juurde saaks ilma hirmuta mina.
Ette tänades, Neiu20.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Neiu!
Te käisite naistearstil 4 aastat tagasi.
Kahju, et Teie esimene kogemus oli selline, nagu ta oli.
Ütlete, et olete foobik. Nii peaksite ka arstile ütlema.
Soovitan teha endale midagi head: tulla/ minna naistearstile ja rääkida muredest nii, nagu nad on. Me arvestame nendega. Inimesed on erinevad, Te võite arsti valida.
Soovitan reserveerida plaaniline aeg 6061670 ja kui tulete, öelge, et kardate ja Teil on kurb kogemus 4 aasta eest.
Kõik saab korda.