sügelus ja kipitus 21.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
minu probleem algas umbes 10 päeva tagasi, kui peale suguühet järgmisel päeval oli suur kihelus intiimpiirkonnas. Ja see on jätkunud nüüd iga päev. Esimesed ppar põeva oli ka valge voolus , kuid nüüd on see lõppenud, kuid sülelemistunne ja kipitus on jätkunud. Päeval on nõrgem ja õhtul tugevam. Ja tundub, et intiimpiirkond punatab tavalisest rohkem. Kas see võib olle mingi suguhaigus?
Tänan

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ei ole siin tegemist suguhaigusega,vaid vulva ja tupe limaskestade ärritusega.Peske suguelundeid intiimgeeliga DERCOMA FEMME,mida saab apteegi käsimüügist.Paluge perearstil välja kirjutada 1%CLOTRIMASOOLkreemi ja määrige 2-3 korda päevas suguelunditele,viies sõrmega kreemi ka tuppe. Edu soovides,Maie Väli