Rasestumise risk? 21.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Tahtsin küsida natuke nõu, sest siiani olen saanud erinevat informatsiooni. Minu anamnees lühidalt :1995 oli normaalne sünnitus, juuni 2002 oli ab. artef, märts 2003 oli missed ab 15-16 nädalat ja nüüd detsembri algul oli keiser(keisrilõike põhjuseks oli platsenta enneaegne irdumine) 25-l nädalal. Juba enne operatsiooni öeldi mulle, et kui tuleb teha korporaalne lõige, siis edaspidi ma rasestuda enam ei tohiks. Kuna alumine segment oli välja kujunemata tuligi teha korporaalne lõige. Soovikski nüüd teada, kas ma üldse võin tulevikus rasestuda ja mis on siis rasedusega kaasnevad riskid? Tänan juba ette.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Rasestuda võite kindlasti, kuid peate olema korraliku järelvalve all raseduse ajal. Oht on raseduse aegsele emaka rebendile. Keiser tuleks teil kindlasti plaaniline. DR Kadastik