huvipuudus seksi vastu 20.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 28.aastane. Mul on järjest süvenev huvipuudus seksimise vastu. abikaasa kannatab silmnähtavalt, kuigi ei avalda enam survet, sest et selgus, et vastumeelsus sel juhul vaid suureneb.
Küll tundub mulle, et ma olen kehaliseks kontaktiks liiga higine, siis tundub, et keegi võib peale sattuda, siis ajab mingi tühine seik tuju pealt ära jne jne.
Ma ei tea, kas seda saab liigitada naistehaiguseks, mis mul on? tõenäoliselt on minbi psühholoogiline tõrge.
Mis toimub minuga? Pean siiani oma abikaasat kõige erutavamaks meheks, samuti armastan teda...

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Soovitan pöörduda seksoloogi või psühholoogi-pereterapeudi poole. Tundub , et eelkõige on Teie probleem psühholoogiline.
Edu Teile soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Probleem!

Tere! Olen 37 a naine. Viimase 7 a jooksul olen põdenud klamüdioosi, kandidoosi ja vaginoosi. Umbes 2 aastat tagasi aga tekkisid minu põieava lähedusse mingid limased "lohud". Olen neid avastanud umbes ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Ilma leidu nägemata on raske öelda, millega on tegemist. On võimalik , et tegu on parauretraalnäärmeavadega (?). Leidu võib näidata kas naistearstile või naha suguhaiguste arstile. Genitaalherpese ...

Loe edasi

Tupesisesed rasestumisvastased tabletid

Kas tupesiseseid rasestumisvastaseid tablette võib kasutada pidevalt? Hormonaalsed rasestumisvastased tabletid teevad tuimaks ning ei ole huvi ka seksi vastu.
Või on olemas veel mõni vahend? Sünnitanud ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
1. Pidevalt, kuid mitte iga päev.
2. Võimalusi on palju. Pöörduge naistearstile.

Loe edasi

beebipillid

Selline küsimus, et kas antibeebipillide kasutamine võib mõjutada huvi seksuaalelu vastu. Olen enda juures tähele pannud, et pärast tablettide võtma hakkamist (kasutan Merciloni), puudub igasugune huvi ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Kahjuks on see tõesti nii,et hormonaalsed rasestumisvastased tabletid põhjustavad sageli kõrvaltoimena libiido nõrgenemist.Konsulteerige oma günekoloogiga ja võib-olla proovida mõnda teist kontratseptiivumit ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi