streptokok, CLU rakud 19.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
u. 2 kuud tagasi tekkis mul suguelundite piirkonnas sügelus ja voolus suurenes (vesine, läbipaistmatu). Diagnoositi, streptokok, Clu rakud (ka tupeseen). sain antibakteriaalset ravi, mille tulemusel kordusanalüüsid olid korras. Minu küsimus oleks, kas see on saadud sugulisel teel ja kas see on sama, mis baketriaalne vaginoos.
Hetkel on voolus jälle suurenud. Kas probleem võib tagasi olla?(vahekooras olen olnud ühe inimesega).
Ette tänades,
Piret

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Piret!
Clu - rakud on analüüsis bakteriaalse vaginoosi korral . Tupeseen, bakteriaalne vaginoos ja Streptokokk-infekts. ei kuulu suguhaiguste hulka. Kui probleem on peale ravi jäänud püsima, tuleb ravida ka partnerit! (nii on ravi efekt parem).
dr. K.Seemen