kysimus 19.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
on selline mure, et vahest peale päevi tekib tupe avasuse juures sügelus. See ei ole iga kord peale menstruatsiooni, kuid kui on siis kestab 1-2 päeva. See kord on juba nädal aega aegajalt väike sügelus. Kas seda võib kuidagi põhjustada tampoonide kasutamine?
Ja kui tegemist on mingisuguse seenhaigusega, kas siis seda oleks võimalik ravida ilma arstijuurde minekuta, mõne käsimüügi ravimiga?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvata on,et tegemist on tupe limaskestada suurenenud ärritusega tupetampoonidele.Peske suguelundeid intiimgeeliga DERCOMA FEMME,mida saate apteegi käsimüügist.Hästi aitaks ka 1% CLOTRIMASOOLkreem,mille retsepti võite saada ka oma perearsti käest.Edu soovides,Maie Väli