Enne vastuvõtule tulekut 18.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sooviksin teada, kas tuleks ennast pesta vahetult enne naistearsti juurde tulekut või oleks parem näiteks analüüside võtmiseks olla hommikuse pesuga? Ja kas enne läbivaatust peaks loobuma mingiks ajaks vahekorrast (või kasutama kondoomi)?

Aitäh vastamast. Ja kauneid Jõule teile!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Soovitavalt võiks naistearsti juurde tulles mitte olla vahekorras 24 tundi. Nii saab kõige õigema tsütoloogilise analüüsi (PAP testi). Kui Teil on vooluse kaebused , oleks õigem pesta ennast hommikul või siis pesta välissuguelundeid enne vastuvõtule tulekut ainult veega (ilma seepi või geeli kasutamata) ja vältida ka tuppe vee sattumist.
Ilusat aasta lõppu soovides Aire Sekavin