Menstruatsiooni häired 16.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline küsimus, et olen kasutanud 3 aastat harmoneti ja menstruatsioon on olnud väga regulaarne, täpselt oli teada millal esimene menstruatsiooni päev hakkas. Novembris käisin naistearstijuures tavakontrollis ja analüüsid olid korras. Nüüd aga on probleem selles et 3 nädalat tagasi oleksid pidanud algama menstruatsioon aga ei midagi. olen teinud korduvalt rasetusteste kõik näitavad negatiivset tulemust mis siis tähendab, et ma ei ole rase. Olen katsetanud ka hommikul ja õhtul teha vahet ei ole,ikka on negatiivne. Sünnitanud ei ole, aborti teinud ei ole, suguhaigusi põdenud ei ole v.a mõned põletikud ja see oli ka juba ammu. Oman püsipartnerit, temal on ka nagu tervisega kõik korras. Oskate ehk öelda mis võiks selle põhjuseks olla, uut kuuri harmonetiga ka ei alustanud nyyd kuna ootasin õndsalt oma 7mendat päeva millal uuesti võtma hakata.

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kas ma saan Teist õigesti aru, et Te ei tarvita praegu Harmonetti?
Kui lõpetasite pillide tarvitamise, peaks menstruatsioon saabuma tavapärasel ajal.
Kui menstruatsioon ei ole tulnud isegi 36. päevaks ja rasedustest hommikusest uriinist on negatiivne, peaksite pöörduma naistearstile võimaliku menstruaaltsükli diagnoosi kinnitamiseks ja raviks.