tere 16.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mulle tehti 12 päeva tagasi abort.hakkasin kohe samal õhtul logesti rasestumisvastaseid tablette võtma.siiamaani on määrinud.suurt verejooksu pole olnud.see asi on korras aga ma tahaksin teada kas ma võin nüüd kui mens hakkab kasutada tampoone.arst ütles,et niikaua kui määrib ei tohi.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Määrimist esineb nüüd Logestiga alustamise tõttu. Kui peale 3-nädalast pillide võtmist tekib "menses", võid kasutada tampoone. Tahaksin vaid informeerida selles, et pillide võtmise ajal on päevad väga väikese vereeritusega ja võib-olla pole tampoonide kasutamiseks vajadust.
dr.K. Seemen