Vere hulk menstruatsiooni ajal? 13.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Millise päevase (või siis tsüklilise) menstruatsioonivere hulga korral peaks tunduma, et asi võib vajada arsti konsultatsiooni. Kas juba 3 päeva ca 220-270 ml päevas eritunud verd on palju? Tegemist esimese sünnitusjärgse menstruatsiooniga ja 1 kuu tagasi on paigaldatud "Nova T".
Ette tänades!
Kati

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Kati!See on küll suur vere hulk!Lohutuseks vast niipalju,et tegemist on esimese sünnitusjärjse menstruatsiooniga ja pealegi on spiraal emakas esimest korda.Seega võiks järgmisel kuul veel verehulk rohke olla.Siis hakkab organism juba harjuma ja edasi kulgeb kõik juba normaalsemalt.Edu soovides,Maie Väli